پاورپوینت تعریف اضطراب و علل وقوع آن

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع پاورپوینت تعریف اضطراب و علل وقوع آنقابل مشاهده می باشد
پاورپوینت تعریف اضطراب و علل وقوع آن|42093408|yri

دانلود جهت رشته روانشناسی


مشخصات فایل
تعداد صفحات21حجم1052/782 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته روانشناسی در قالب 21 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


استرس و اضطراب کلماتي هستند که در زندگي روزمره، براي توصيف حالات و احساسات بسيار استفاده می شوند:. به طور مثال، به هنگام سخنراني در برابر جمع، به هنگام امتحان، به هنگام مشکلات مادي، تاُخير سر يک قرار، … هنگامي که در شرايطي چون شرايط فوق، در سخنان خود از اين دو کلمه استفاده مي کنيم، توجه چنداني به تفاوت موجود ميان آن دو نداريم.

ولي هنگام سخن گفتن از مشکلات روحي شايع در کودکان و نوجوانان، بايد دقيق تر بود و تفاوت ميان استرس و اضطراب را به خوبي درک کرد. در روان شناسي، اضطراب مرحله ي پيشرفته تر استرس مزمن است، که هنگامي به صورت يک مشکل بهداشت رواني در مي آيد که براي فرد يا اطرافيانش رنج و ناراحتي به وجود آورد يا مانع رسيدن او به اهدافش شود و يا در انجام کار هاي روزانه و عادي او اختلال ايجاد کند. براي درک بهتر ابتدا استرس (تنيدگي)، و سپس اضطراب را مورد بررسي قرار مي دهيم.


فهرست مطالب
استرس يا اضطراب
تنیدگی یا استرس
مراحل تنیدگی
اضطراب
علایم شایع اضطراب
علل اضطراب
عوامل جانبی مؤثر در ابتلا به اضطراب
تفاوت زنان و مردان
تعالیم اسلامی در جلوگیری از استرس و اضطراب
نقش تعالیم اسلامی در مهار استرسها
روش های عاطفی ، معنوی
قرآن مجید از نقش پیشگیری ایمان از استرس چنین یاد می کند


"

مطالب دیگر:
گزارش کاراموزي نيروگاه گازي شيروانتحقیق بتونیرتحقیق ديفرانسيل و انواع آن همراه با پاورپوینت ديفرانسيل و انواع آنتحقیق سیستم سوخت رسانی انژکتوری بنزینیتحقیق نحوه کار سیستم کلاچ خودرو و اجزای آن وعکس هایی درباره کارکرد کلاچتحقیق عرفان در افق انديشه استاد شهيد مرتضي مطهريتحقیق غزوات پيامبر اسلام (ص)تحقیق وعظ و موعظهتحقیق تعریف مفهوم و پيامتحقیق نقش مسجد در اسلامتحقیق سيماي اهل بيت در حديقه الحقيقه ديوان سناييتحقیق شيعه واقعي كيست؟تحقیق شهيد مطهرى و ديدگاه‏هاى تربيتىتحقیق زن از ديدگاه شهيد مرتضي مطهريتحقیق انقلاب اسلامي و جهاني سازي اسلامتحقیق دروغ در دين‏دارىتحقیق دروس آمادگي ضرورت تشكيلات اسلاميتحقیق تواضع و فروتنىتحقیق نقش عدل در اسلامتحقیق آيين مسلمانيتحقیق هدف آفرينشتحقیق انشاء نمازتحقیق جنگ در قرآنتحقیق زكات در حكومت اسلاميتحقیق سيماى نماز